En İyi Online İngilizce Kursu Hangisidir?

En İyi Online İngilizce Kursu Hangisidir?

En İyi Online İngilizce Kursu Hangisidir?

İnternet kullanımının çığ gibi büyüdüğü çağımızda, artık hemen her şeyi İnternet üzerinden yapmakta, her derdimizin ve merakımızın cevaplarını arama motorlarında aramaktayız. İngilizce kursu ile ilgili aramalar da ülkemizde çok fazladır. Ülkemizin yabancı dil, özellikle küresel bir dil olarak kabul edilen İngilizce bilme ve konuşma konusunda birçok ülkenin çok gerisinde olduğu bilinmektedir. İş hayatı olsun, sosyal hayat olsun, artık insanlar yabancı dile daha çok gereksinim duymaya başladılar. Bu sebeple de arama motoru aramaları daha da artmış durumdadır. Çünkü iş sahibi olmak veya donanımlı bir kişi olmak için, artık yalnızca yüksek okul veya üniversite bitirmek yeterli gelmemektedir. Yabancı dil bilmemek bir adım geride olmak anlamına geliyor. Bu yüzden ister çalışan olsun, ister işsiz herkes normal hayatını etkilemeden İngilizce öğrenme peşinde koşmaktadır. Bu sebeple de online İngilizce kurslarının aramaları oldukça revaçtadır.

Biz de sizler için en iyi online İngilizce kursu seçme tüyolarını sunuyoruz;

·  En iyi İngilizce Kursu Kavramı; öncelikle bu kavramı ele almakta fayda var. “En iyi” kelimesi kime göre veya hangi ihtiyaca göre “en iyi”? Kimi için ALES sınavını geçmek “en iyi” iken, kimine göre İnternette chat yapmak, kimine göre sınavlarından başarılı olmak yeterli iken, kimine göre ise bir iş mülakatı için yeterli seviyede olmak. Bu bağlamda öncelikli belirlenmesi gereken husus, hangi konuda ve hangi alanda ihtiyaç duyulduğu sorusuna verilecek cevaptır.

·          Hoca Seçimi ve Hocaların Sürekliliği; Alacağınız eğitim, hangi alanda, hangi kurum veya okul olursa olsun; kalitesi eğitimi veren hocanın kalitesi ile ölçülecektir. Bu yüzden de hoca seçimi konusunda oldukça titiz davranmakta fayda vardır. Kaliteli bir hoca seçiminde;

Hocanın mezun olduğu okul, mezuniyeti, hocalık anlamında iş tecrübesi, pratik ve teorik anlamda bilgi seviyesi, hocanın İngilizce bilme seviyesine oldukça dikkat edilmelidir.

·          Yabancı Hoca Aldatmacasına Dikkat; Hoca seçimi sırasında, birçok kurs hocasının yabancı hoca olduğundan bahsedip, müşteri çekmek peşindedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususun, yabancı hocanın uyruğu veya anadilidir. Sırf İngilizce konuşuyor diye bir rus, bir Afgan da derse giriyor olabilir. Özellikle İngilizce seviyesi  yeterli değilse, kurs sırasında hoca ile öğrencilerin iletişimi de iyice zayıflayabilir, bu da başarı beklenilen bir eğitimin başlamadan bitmesi anlamına gelmektedir.

·          Süreklilik; hangi eğitim alanı olursa olsun öğrenci ile eğitmen arasındaki iletişim büyük önem taşımaktadır. Süreklilik arz etmeyen, sürekli hocanın değiştiği bir ders konusunda başarılı öğrencilerin de başarı oranlarının düştüğü bir gerçektir. İletişimi kopmayan ve süreklilik arz eden derslerde ise öğrenci ile eğitmen arasında ister istemez bir bağ kurulmakta ve bu da birbirlerini çok daha net anlamalarına olanak sağlamaktadır.

·          Kursta Kullanılan Kaynaklar; kurslarda kullanılan kaynakların verimliliği ve başarısı, yayın evleri ve geldiği merkezler, kaynak seçiminin hangi kriterler doğrultusunda gerçekleştiğinin araştırılması, kullanılan kaynakların seviyeleri ilerletmek için mi yoksa daha kolay olduğu için mi seçildiğinin araştırılması gerekmektedir. aksi taktirde eğitim görülen kurs zaman kaybından başka bir şeye dönüşmeyecektir.

Anlatılan hususların tek tek değerlendirilmesi, araştırılması, ölçülüp tartılması gerekmektedir. Online kurslarda bu denetimler daha da zor hal almaktadır. Bu yüzden mümkün ve mevcutsa kurs sitesinin yorumlar kısmı, kurumun sosyal medya hesapları, şikayetvar.com gibi siteler titizlikle incelenmeli ve tamamının derlenmesi ile kurs seçimi tamamlanmalıdır. Günümüzde çok fazla kurs olduğu, tüm kursların iddialı olduğu gerçeklerini birlikte ele aldığımızda üzerimize düşen dikkat yükümlülüğü bir kat fazla artmaktadır.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× aklındakini sorabilirsin...